Prep indoor track roundup | Boys Track | trib.com – Casper Star-Tribune Online

Saturday

Casper Invite

Team: Gillette 97.5, Cheyenne Central 84, Natrona County 74, Torrington 58, Cody 37.5, Sheridan 37, Lovell 34, Thunder Basin 33.5, Burns/Pine Bluffs 32, Cheyenne East 30, Rawlins 20, Kelly Walsh 13, Lovell 9, Riverton 8, Big Horn 4, Buffalo 4, Douglas 3.5, Tongue River 1.

55-meter: Sydalee Brown, Gil, 7.43; Nyomi Moore, Gil, 7.62; Saige Gustafson, NC, 7.66; Jordan Stoddard, Tor, 7.67; Jayden Friedly, TB, 7.80; Vaidyn Vanderploeg, Lov, 7.84; Trista Palmer, Raw, 7.88; Hannah Holmberg, KW, 7.89.

200: Sydalee Brown, Gil, 26.93; Nyomi Moore, Gil, 28.02; Saige Gustafson, NC, 28.19; Hannah Holmberg, KW, 28.20; Kayla Beaman, Dou, 28.93; Charlotte Marasco, Gil, 28.93; Alyssa Brenchley, CC, 29.10; Kendra Upton, CE, 29.19.

400: Ella Spear, NC, 1:04.11; Tyne Stokes, Tor, 1:04.32; Kendra Upton, CE, 1:05.40; Madeline Thorne, KW, 1:05.45; Ada Nelson, Cod, 1:05.93; Maggie Turpin, She, 1:06.58; Alyssa Brenchley, CC, 1:07.11; Jane Pendergast, TR, 1:07.12.

People are also reading…

800: Sydney Morrell, CC, 2:27.21; Taylen Stinson, Cod, 2:30.66; Kaya Pillivant, CC, 2:32.41; Rylee Brandon, TB, 2:35.40; Ava Stafford, Cod, 2:38.17; Eva Nitschke, Raw, 2:40.25; Lauren Clarke, CC, 2:42.15; Katie Turpin, She, 2:44.15.

1600: Sydney Morrell, CC, 5:24.67; Emma Gonzalez, BPB, 5:29.47; Kaya Pillivant, CC, 5:32.33; Taylen Stinson, Cod, 5:39.94; Leah Schabron, Lar, 5:51.56; Delilah Baedke, NC, 5:54.12; Ava Stafford, Cod, 5:54.14; Mackenzie Clark, Cod, 5:54.72.

3200: Emma Gonzalez, BPB, 12:04.21; Sydni Sawyer, CE, 12:35.67; Delilah Baedke, NC, 12:43.24; Harris Tanner, Raw, 13:29.64; Lethe Peden, Lar, 14:20.42.

55 hurdles: Eva Nitschke, Raw, 8.87; Charlotte Marasco, Gil, 9.14; Katie Thomson, CC, 9.19; Katelyn Mansheim, TB, 9.47; Madison Edwards, Gil, 9.65; Alaina Gross, Buf, 9.95; Emma Hess, CC, 9.96; Reese Dorr, Gil, 9.97.

4×200 relay: Laramie (Kodi Johnson, Andee Dory, Cassie Wulff, Kailyn Ruckman) 1:54.87; Sheridan 1:57.25; Cheyenne Central 1:58.41; Thunder Basin 1:58.53; Big Horn 2:00.83.

4×400 relay: Sheridan (Danika Palmer, Averi Sullivan, Maggie Turpin, Catie Kuehl) 4:33.63; Riverton 4:41.18; Laramie 4:43.97; Natrona County 5:10.48.

4×800 relay: Cheyenne East (Sydni Sawyer, Mikaila Trujillo, Ynes Ronnau, Gracie Craig) 11:02.07; Thunder Basin 11:08.01; Gillette 11:24.97; Sheridan 11:43.87; Natrona County 12:54.83.

1600 sprint medley: Cody (Emileigh Dalton, Jazyln Waltari, Mackenzie Clark, Ada Nelson) 4:37.57; Laramie 4:39.72; Natrona County 4:45.62; Torrington 4:46.14.

High jump: Jordan Stoddard, Tor, 5-06; Alyssa Slade, BPB, 5-02; Allison Brummell, Tor, 5-02; Aubry Dewine, Gil, 5-00; Nyomi Moore, Gil, 5-00; Kaitey Christensen, Lov, 5-00; Chloe Soester, NC, 4-08; Averie Perriton, CC, 4-08.

Pole vault: Brinkley Lewis, CC, 10-06; Breanna Younkin, Gil, 9-06; Kaylee Bell, CC, 9-06; Erin Weibel, NC, 9-00; Caydence Eicholtz, CE, 9-00; Emileigh Dalton, Cod, 8-06; Abigale Hyttinen, TB, 8-06; Hailey Holeman, TB, 8-06.

Long jump: Jordan Stoddard, Tor, 18-07.25; Nyomi Moore, Gil, 17-10.75; Katie Thomson, CC, 16-05.25; Saige Gustafson, NC, 16-02; Alyssa Wondercheck, Tor, 15-11; Kaitey Christensen, Lov, 15-10.5; Ellen Brown, She, 15-08; Charlotte Marasco, Gil, 15-06.25.

Triple jump: Allison Brummell, Tor, 35-00; Katie Thomson, CC, 34-09.25; Mackenzie Bradach, NC, 33-11; Sydalee Brown, Gil, 33-05; Erin Weibel, NC, 33-01.25; Sophie Berglund, Buf, 32-07.25; Emily Gardner, Lar, 32-06.5; Brynn Burton, She, 31-03.75.

Shot put: Alesha Lane, NC, 38-04; McKenna Hayes, Gil, 38-01.25; Monse Serrano, BPB, 35-08.75; Josie Ankney, She, 33-08.5; Jalyn Shepherd, TB, 33-08; Hanah Sulliva, She, 33-04.25; Teagan Becker, KW, 33-04; Abbie Mickelson, CE, 33-02.

Team: Sheridan 90, Gillette 82.5, Cheyenne Central 56, Laramie 52, Rock Springs 40.5, Kelly Walsh 37, Natrona County 36.5, Riverton 33.5, Cody 33, Cheyenne East 32, Lovell 25, Torrington 15, Thunder Basin 12, Tongue River 10, Burns/Pine Bluffs 5, Worland 5, Cheyenne South 4, Big Horn 2, Glenrock 2.

55-meter: Carter McComb, She, 6.55; Brandon Werkele, Gil, 6.69; Remar Pitter, Gil, 6.72; Shawn Cozzens, Riv, 6.72; Mason Weickum, NC, 6.73; Marik Cummings, CE, 6.75; Nathan Wilson, Cod, 6.77; Tristan Watkins, Riv, 6.80.

200: Brandon Werkele, Gil, 23.11; Ryan Clapper, Tor, 23.71; Matt Nelson, Cod, 24.11; Nathan Wilson, Cod, 24.15; Shawn Cozzens, Riv, 24.19; Mason Weickum, NC, 24.30; Tristan Watkins, Riv, 24.60; Lleyton Valdez, CS, 24.83.

400:</…….

Source: https://trib.com/sports/high-school/track-boys/prep-indoor-track-roundup/article_6d887a2b-1078-59dc-9412-ff0a0ed34935.html

Saturday

Casper Invite

Team: Gillette 97.5, Cheyenne Central 84, Natrona County 74, Torrington 58, Cody 37.5, Sheridan 37, Lovell 34, Thunder Basin 33.5, Burns/Pine Bluffs 32, Cheyenne East 30, Rawlins 20, Kelly Walsh 13, Lovell 9, Riverton 8, Big Horn 4, Buffalo 4, Douglas 3.5, Tongue River 1.

55-meter: Sydalee Brown, Gil, 7.43; Nyomi Moore, Gil, 7.62; Saige Gustafson, NC, 7.66; Jordan Stoddard, Tor, 7.67; Jayden Friedly, TB, 7.80; Vaidyn Vanderploeg, Lov, 7.84; Trista Palmer, Raw, 7.88; Hannah Holmberg, KW, 7.89.

200: Sydalee Brown, Gil, 26.93; Nyomi Moore, Gil, 28.02; Saige Gustafson, NC, 28.19; Hannah Holmberg, KW, 28.20; Kayla Beaman, Dou, 28.93; C…….

Saturday

Casper Invite

Team: Gillette 97.5, Cheyenne Central 84, Natrona County 74, Torrington 58, Cody 37.5, Sheridan 37, Lovell 34, Thunder Basin 33.5, Burns/Pine Bluffs 32, Cheyenne East 30, Rawlins 20, Kelly Walsh 13, Lovell 9, Riverton 8, Big Horn 4, Buffalo 4, Douglas 3.5, Tongue River 1.

55-meter: Sydalee Brown, Gil, 7.43; Nyomi Moore, Gil, 7.62; Saige Gustafson, NC, 7.66; Jordan Stoddard, Tor, 7.67; Jayden Friedly, TB, 7.80; Vaidyn Vanderploeg, Lov, 7.84; Trista Palmer, Raw, 7.88; Hannah Holmberg, KW, 7.89.

200: Sydalee Brown, Gil, 26.93; Nyomi Moore, Gil, 28.02; Saige Gustafson, NC, 28.19; Hannah Holmberg, KW, 28.20; Kayla Beaman, Dou, 28.93; C…….

Leave a Reply

Your email address will not be published.